Martina - Pediatrie s láskou

Jmenuji se Martina Holičková, jsem lékařka a momentálně maminka na plný úvazek. Pediatrii jsem se chtěla věnovat už od školky a tenhle sen se mi v roce 2014 vyplnil, když jsem nastoupila po promoci na dětské oddělení, kde jsem pracovala skoro tři roky. Poté jsem začala "sbírat" praktické zkušenosti s vlastními dětmi, během první rodičovské dovolené jsem založila stránky a instagramový profil "Pediatrie s láskou", prostřednictvím nichž se snažím šířit osvětu ohledně zdraví, prevence nemocí, péče o dítě a také otevírám aktuální témata, která hýbou nejen komunitou maminek.

Sama jsem s vlastními dětmi poznala, že ne všechna doporučení a poučky fungují i v praxi a snažím se tak najít balanc mezi medicínou založenou na důkazech a jedinečností každého dítěte. Také jsem na vlastní kůži pocítila, jaké to je, když je vlastní dítě nemocné a jaké výzvy rodiče čekají třeba jen při "obyčejném" podávání sirupu na teplotu. To vše mi dalo zase jiný pohled na pediatrii.

Společně se budeme setkávat na kurzech věnovaných vždy nějakému konkrétnímu tématu. Ať už to bude podpora imunity před nástupem do školky, jak zvládnout běžné dětské potíže jako jsou horečky či nekonečné "soplíky" a nebo jak chránit dětskou kůži před sluníčkem a co nás může překvapit za zdravotní potíže v létě. Ráda předávám rodičům kvalitní ověřené informace s důrazem na to, jaké máme možnosti a alternativy, aby se sami mohli rozhodnout, jakou cestou chtějí sami jít.

Workshopy: