Marta

Moje jméno je Marta a jsem čtyřnásobnou maminkou.

Poprvé jsem otěhotněla, když jsem byla v posledním ročníku na vysoké škole. Jako prvorodička jsem ve svém nejbližším okolí neměla zkušenější ženu či kamarádku, s kterou bych mohla otevřeně sdílet témata podstatná pro nastávajícího rodiče. Někoho, u koho bych věděla, že žádná otázka není hloupá otázka. Vnímám, jak je velmi důležité cítit podporu, když jste na prahu nového začátku. A mateřství je jedním z největších milníků v životě ženy.

Abyste se před porodem cítila více v klidu, potřebujete informace. Zároveň potřebujete nabýt sebevědomí, že to zvládnete. A stejnou váhu má i podpora, že všechny pocity a otázky, jsou naprosto v pořádku.

Získala jsem inženýrský titul na technicky zaměřené vysoké škole, nejsem tedy vystudovaná porodní asistentka. Jsem žena, která přivedla na svět čtyři děti. Každý z porodů byl jiný, z každého jsem čerpala nové zkušenosti a byla vždy lépe připravená. Pracovala jsem na sobě i sama se sebou. A ráda bych vám, rodícím se maminkám, nabídla svoje životní zkušenosti skrze otevřené a upřímné sdílení. Odtud i vychází název kurzu Máma mámám.