Dětská jóga

Věková kategorie: 3 - 6 let, 6 - 9 let

Délka lekce: 50 min

Počet lekcí: 11

Lektor: Gabča

Obsah kurzu: 

Dětská jóga pro předškolní věk (3-6 let)

Děti předškolního věku jsou přirozeně živé, zvídavé, milují pohyb a bylo by škoda jejich energii potlačovat. Proto je potřeba ji v lekci dobře využít. Hra je v tomto věku nejpřirozenější a nejčastější činností a přináší dítěti uspokojení. U předškoláků je potřeba se nejprve zaměřit na radost z pohybu a rozvoj fantazie, později až na správnost provádění pozic. Jógové pozice se cvičí formou hry v co nejširší škále pohybů a pestrosti v provedení daných pozic. Kromě dobrých motorických návyků učí jóga zklidnění, především schopností uvědomit si napětí a uvolnění v těle a díky správnému dýchání.

Mladší školní věk (6-9 let)

U dětí v mladším školním věku dochází k zásadní změně v jejich životě v souvislosti s nástupem do školy. Přirozeného pohybu ubývá, naopak přibývá nároků, které jsou na děti kladeny. U dětí školního věku by se měla nejen v józe rozvíjet jejich přirozená zvídavost, hravost a fantazie. Toto období je velice důležité na vybudování správného držení těla. Při lekci se proto zaměřuje na pohybové aktivity zlepšující koordinační schopnosti, obratnost, vytrvalost a sílu. Děti v tomto období milují výzvy, proto se v lekcích jógy zařazují i prvky jógové akrobacie, cvičení ve dvojicích a skupinách. 

Co je dětská jóga?

Jóga jako taková je vše, co děláme vědomě. V dětské józe tomu není jinak. Děti se učí poznávat lépe své tělo a uvědomovat si jeho jednotlivé části. Ovlivňuje jak psychické tak i fyzické zdraví dětí. Má vliv na lepší spánek, soustředění, rozvoj fantazie a učí respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Jóga učí harmonii, kdy živější děti zklidní a naopak málo aktivní povzbudí k činnosti. Každý jsme jiný a to je taky v pořádku.

Lekce jógy jsou vedeny zábavnou a hravou formou. Využívá dětské přirozenosti, kreativity, hravosti a fantazie. Většina jógových pozic (ásan) jsou zakomponovány do příběhů, písniček, básniček. Děti se tak mohou nenásilnou formou naučit zacházet správně a ohleduplně se svým tělem. V hodině se kromě klasických jógových pozic setkáte též se cvičením zaměřeným na správné dýchání a relaxačními technikami. Dechová cvičení slouží k prohlubování a zklidnění dechu, pročišťují dechové cesty a pomáhají zklidňovat psychiku. Relaxace má v dětské józe nezastupitelné místo a představuje jednu z nejdůležitějších a nejvýznamnějších složek praxe jógy. A proto každá lekce je zakončena krátkou relaxací.

Při lekcích se využívá též muzikoterapie, aromaterapie a cvičení s různými pomůckami například od Lali jógy. Dále využívám omalovánky s různorodou tématikou, tvoření mandal z kamínků a další techniky, které nechávají průchod dětské fantazii a podporují jejich tvořivost.


Máte zájem nastoupit do kurzu?

Kontaktujte nás a my se Vám ozveme s podrobnějšími informacemi.

Ceník

Kurz Dětská jóga (leden - březen)

11 lekcí

1 500 Kč